פילינג זה למעשה קילוף העור- ישנן כמה דרגות לביצוע של הפילינג: פילינג קל(ביתי), פילינג כימי בינוני ופילינג כימי עמוק. ישנה אפשרות גם להכנת פילינג ביתי באופן עצמאי ועל זה נרחיב כמובן בהמשך. הפילינג הינו הליך קוסמטי שמטרתו להסיר תאי עור מתים ולגרום לתאים חדשים להיחשף וליצור מראה עור בריא, נקי, זוהר וחלק. 

האפשרויות והדרגות הן- במקלחת, בעזרת  גרגירי פילינג קל בלבד המורידים ומנקים משכבת האפידרמיס את התאים המתים, פילינג בינוני – שימוש בחומרים כימיים  או בלייזר שמבוצע ע"י רופא מוסמך או קוסמטיקאית מקצועית מוסמכת. 

ופילינג עמוק זה הליך רפואי לכל דבר אשר מבוצע בחדר ניתוח, אך ורק ע"י רופא עור מקצועי מומחה ומוסמך לפעולה זו למרות שהשיטה היא פחות מומלצת, מחשש לכוויות וצלקות, במיוחד לעור כהה.  זה מבוצע בהרדמה חלקית וההחלמה של פילינג עמוק יחסית ארוכה. אם עורך אינו אחיד, מקומט, כתמי פיגמנטציה, כתמי אקנה וכו', פילינג בינוני יספק לך תוצאה רצויה.

במידה והחלטת לעבור סדרת טיפולי פילינג – חשוב שתדעי

טיפולי פילינג מהסוג "פילינג כימי בינוני" ו "פילינג כימי עמוק" מומלץ מאוד ואף רצוי לעבור בחודשי החורף- זהו הזמן הכי אידיאלי. בחודשי אוקטובר- מרץ. כל יציאה לשמש למרות שזה בחורף, מחייבת לשים קרם הגנה ברמה הגבוהה ביותר. 

מכיוון שעורך מתקלף והעור החדש שצומח לו הינו רגיש ביותר וכל חשיפה קטנה לקרני השמש יכולה לעשות לך נזק בלתי הפיך מאשר תוצאה רצויה, כמו פיגמנטציה וזיהומים בעור הפנים. במידה ובכל זאת עשית בחודשי הקיץ, כל יציאה מהבית, יציאה יזומה לשמש הישראלית הרותחת (ביום) מחייבת לשים קרם הגנה עם רמת SPF50   וכובע. במידה ולא תקפידי את הנזק הזה יהיה קשה יותר לתקן.

טיפול לא מקצועי והשלכותיו – אל תתפשרי

בטיפולי הפילינג הכימי והלייזר יש לא מעט סכנות ועל כן חשוב מאוד לבחור את האדם המוסמך לכך עם המלצות, לבקש לראות טיפולים קודמים הכולל תמונות לפני ואחרי, לעשות היטב שיעורי בית לגבי הרופא או הקוסמטיקאית ולא להתפתות למחירים זולים. מטפל שלא מיומן, מקצועי, מוסמך ומתמחה ברפואת עור/כירורגיה פלסטית יכול להשתמש בצורה לא נכונה בחומצות או בלייזר, יגרום לכן נזק רב לעור הפנים כגון: צלקות חדשות, כתמים חדשים ואף  עיוות מראה הפנים!

עם הטיפול הנכון -התוצאות מדהימות!

העור החדש שצומח לך בעקבות טיפול פילינג כימי (בינוני או עמוק) הוא עור צעיר, חדש, רענן, זוהר יותר, חלק יותר, ללא כתמי שמש, ללא כתמי נמשים, ללא כתמי גיל, , נטול קמטים, צלקות שהצטמצמו להן עד לכמעט נעלמו, נקבוביות סגורות וללא חריצים. כל זאת במידה והתמדת וכמובן הקפדת כמו למשל למרוח הגנה באופן קבוע עד להוראה אחרת מהמטפל. התוצאות נשמרות לתקופה של עד כ 15 שנה!! כך שטיפול זה שווה כל שקל.

הכנה עצמית בבית! פילינג קל – לשימוש 3 פעמים בשבוע

כל מה שאת צריכה נמצא אצלך במטבח – קערה, כף סוכר חום (אפשר גם לבן) , חצי מיץ לימון לא משומר, 3 כפות שמן זית. ערבבי היטב ומהלך המקלחת מרחי על פנייך בתנועות סיבוביות כחצי דקה ולאחר מכן שטפי היטב במים. יש לחזור על הפעולה פעמיים -שלוש בשבוע. העור יראה זוהר, נקי ובהיר יותר. לאחר כל פעולה כזאת ועל עור יבש מרחי קרם לחות המזין את העור.

דילוג לתוכן