בעקבות ההיצע הגדול שיש כיום בשוק בכל רשתות הקוסמטיקה טבעית אחת הבעיות הגדולות בקרב שגרת הטיפוח אצל נשים – היא שימוש לא נכון ושגוי בתכשירים למיניהם שאינם תואמים לעור שלהן. קרם פנים אשר טוב לעור של החברה/האמא וכו' לא בהכרח טוב לעור שלך. חשוב להבין כי כל קרם מכיל מרכיבים שונים וכך נוצר הבלבול.

כמה עצות אשר יעזרו לך לאבחן את עורך ולעזור לך בבחירת הקרם פנים המומלץ והטוב ביותר לעור:

דבר ראשון – אבחני את סוג העור שלך: רגיל , רגיש, יבש, מעורב ושמן. עלייך לדעת מה סוג עורך לפני בחירת קרם הפנים שלך. לאחר שאבחנת והגעת לתוצאה כעת נעבור לשלב השני שבו נשאר לך  להתאים לו קרם  פנים לעור מעורב או קרם פנים לעור יבש ורגיש אשר ימלא עבורך ועבורו כמובן את כל מה שהוא צריך. כל קרם באשר הוא מורכב מרכיבים שונים לכל סוג עור.

מהם המרכיבים הנמצאים בתוך קרם לחות בעצם? חלק מהמרכיבים הבאים מעידים על קרם פנים איכותי

חומצה היאלרונית – מעיין הנעורים – הינה מולקולת ענק טבעית, היא סמיכה במרקם ג'לי כזה והיא מיוצרת באופן טבעי בגופנו ועם השנים זה מתמעט. החומצה הייתה מופקת גם בעבר מן החי כיום היא מופקת בדרכים אחרות ובצורה נקייה וטהורה.

המרכיב הזה בתוך הקרם לחות תורם למתן לחות לעורך למיצוק לחידוש ולשמירה. בוטילן גליקול – זה בעצם בסיס לקרם המאפשר לו ספיגה טובה ומריחה קלה ונוחה על העור ומאפשר לכל המרכיבים להיספג לתוך עורך בקלות במהירות ובאחידות.

אלסטין וקולגן – שני מרכיבים מעולים לעור בוגר ורפוי עם קמטים, מרכיבים אלו נמצאים בדרך כלל בקרם פנים אנטי אייג'ינג . סרמייד – מחדש עור פגום שעבר או עובר אקנה שומר על הלחות ומוסיף לחות שהעור זקוק.

אז לסיכום – למה בעצם חשוב שתכירי את סוג עורך? למה בעצם חשוב להתאים קרם לעורך?

אם עורך שמן ותבחרי בקרם פנים אשר מכיל שמן חוחובה או שמנים אתרים ארומטיים למיניהם. את תהפכי את עורך לגרוע יותר ממה שהוא – יופיע על פנייך פצעונים, העור יהיה מבריק מאוד ובגלל שעור שמן נוטה לנקבוביות פתוחות את תסתמי אותן עם שמנים שיהפכו לפצעים.

לכן תצטרכי לבחור בקרם פנים לעור שמן מומלץ על בסיס מים וסרמייד.

אך עורך יבש מאוד מתקלף לפעמים ומגורה לעולם לא לשים עליו קרם פנים לעור שמן – העור שלך צריך לחות והרבה ובמיוחד כאלה המכילים שמנים מסויימים, אלוורה חומצה היאלרונית וכו'. לא לשכוח כמובן לחפש את סימן ההגנה מפני קרינת השמש UVA/UVB   ושהקרם יכיל לפחות SPF -15  להגנה על העור ועד SPF  – 30 .

דילוג לתוכן