העור שלך הוא האיבר הגדול ביותר שלך. כדי לשמור על עור יפה וחלק, עלייך להתייחס אליו נכון. משמעות הדבר היא שתמיד תקפידי לבחור את המוצרים המתאימים לצורכי טיפוח העור שלך. ישנם ארבעה סוגי עור שונים, ולכל אחד מהם ובנפרד יש קוסמטיקה מומלצת ואידיאלית עבורך.

לדעת איזה סוג עור יש לך זה הצעד הראשון. בואו נסתכל על סוגי העור השונים ואיזה סוג של קוסמטיקה טבעית מתאימה להם.

קוסמטיקה מומלצת לעור רגיל

בדרך כלל עור רגיל מתייחס לעור שאינו שומני מדי ולא יבש מדי, בעיקרון עור פשוט ובריא. הטיפול בעור רגיל מצריך שמירה על ניקיון ולחותו.

עור יבש

עור יבש מאופיין כעור המייצר פחות שמן טבעי מאשר עור רגיל. התוצאה היא עור השומר על פחות לחות וזקוק להגנה רבה יותר מפני השפעות חיצוניות כמו מזג אוויר וזיהום. הוא נוטה גם לקמטוטים. יש מגוון של קוסמטיקה מומלצת ואידיאלית לעור יבש כמו סרום טבעי ארומטי ומסכות לחות שבועיות.

עור שמנוני

אנשים עם עור שמנוני הם ההפך מעור יבש; הם מייצרים יותר סבום, יותר חלב (שמן טבעי). כדי להילחם בעור שומני, ניקוי עם סבון טבעי לעור שמן הוא אידיאלי, מכיוון שהוא ינקה את עורכם היטב מבלי לייבש אותו ולהותיר אותו ללא לחות. עליכן להימנע גם מקרם לחות לפנים שהיא במרקם שיכול להכביד על העור אלא רק בקרם לחות לעור שמן על בסיס מים ולהשתמש באיפור מאט. עור שמנוני עשוי להרגיש לנו כאסון, אבל להפך, זה באמת מזל מכיוון שעור שמנוני נשאר צעיר יותר לאורך זמן ופחות נוטה לקמטים המתרחשים עם הגיל.

עור מעורב

עור מעורב, כפי שהשם מרמז, מתייחס לעור שהוא שילוב של עור שמן ועור יבש כאחד. בדרך כלל אנשים עם עור מעורב יחוו יובש בכל מקום פרט לאזור ה- T. אזור T- הוא האזור המורכב מהאף והמצח.

מוצרים טבעיים רבים פועלים לטיפול בעור מעורב. מוצרי איזון הם אידיאליים מכיוון שאת רוצה לנקות את העור שלך כראוי ללא ייבוש יתר ולתת לו לחות. מסכות לחות שבועיות ופילינג הם המפתח לטיפול בעור מעורב.

סוג העור שלך יכול להשתנות במהלך חייך ככל שאתה מתבגר. שימו לב לשינויים בעורכן כדי לוודא שאתן תמיד בוחרות ומשתמשות במוצרים הנכונים.

דילוג לתוכן